یکشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۰

هنرمند / بند : سودابه سالم کشور : ایران نام آلبوم : ترانه های مادر و کودک ژانر : پاپ سال انتشار : 2020 نوع آلبوم : Studio Album بیت ریت : 320K تعداد ترک های آلبوم : 11

درباره ی آلبوم : آلبوم ترانه‌های مادر و کودک اثر جدیدی است از سودابه سالم. این هنرمند که از چهره‌های شاخص فعال در زمینه موسیقی کودک است، پیش از این آثار متعددی از جمله مجموعه آلبوم‌های ( بازی‌ های آوازی ) را منتشر کرده بود. سودابه سالم درباره آلبوم جدیدش می‌گوید: ( مجموعه مادر و کودک برگرفته از ترانه‌های نوازش فرهنگ شفاهی کودکان ایران است. ترانه‌های ساخته‌شده حاصل سال‌ها کار آموزشی و پژوهشی است که در کلاس‌های مادر و کودک اجرا و نقد و بررسی شده و مورد استقبال مادران و کودکان عزیز قرار گرفته. در اجرای این اثر نسل‌های گوناگونی همکاری داشته‌اند از یک کودک نوزاد تا یک مادربزرگ هنرمند. در این اثر سعی شده که فضای صوتی تخیل‌برانگیز و باطراوت باشد. ) از خوانندگان این آلبوم می‌توان به هانا کامکار، اهدا مصلحی و گلناز نویدان اشاره کرد. و از نوازندگان می‌توان از سیاوش کامکار، نیریز کامکار، حسن مکانیکی، ریحانه حاجی‌محمدی، ابراهیم یساول‌زاده، مرتضی مومنیان، آذرنوش خدامی و مهرزاد اعظمی‌کیا نام برد.

 

بیوگرافی سودابه سالم :  اول بهمن ماه ۱۳۳۳ در تهران متولد شد. وي فارغ التحصيل هنرستان ملي و دانشكده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران در رشته موسيقي است و با همكلاسي خود ( پشنگ كامكار ) یکی از سنتور نوازان صاحب سبک معاصر ازدواج کرده است. وی در حال حاضر شاخص ترین چهره فعال در موسیقی کودک به شمار می رود که بنای آموزش موسیقی به کودکان ایران زمین را نه الگوهای غربی، بلکه استفاده از عناصر موسیقی بومی گذاشته است. وي تاكنون مقالات بسياري را در مورد موسيقي كودك و نقش زنان در آموزش موسيقيايي فرهنگ به كودكان در مطبوعات مختلف مربوط به هنر موسيقي به ويژه در مجله «مقام موسيقايي» نوشته است. او ضمن همكاري با كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و فرهنگسراي بهمن، آموزش موسيقي درماني را نيز انجام مي دهد.


لینک های دانلود

نام آلبوم :ترانه های مادر و کودک
سال انتشار :2020
تعداد ترک‌ها :11
نوع آلبوم :Studio Album
خرید قانونی از سایت :Beeptunes

پیشنهادی

نظرات

هیچ نظری وجود ندارد